życzenia wielkanocne

Fotogaleria przedszkola

Specjalnie dla Państwa utworzyliśmy fotogalerię zdjęć prezentującą naszą placówkę. Prosimy kliknąć na poniższy link lub wejść w zakładkę „Wydarzenia - nasze przedszkole”, aby obejrzeć sale oraz ogród.

Przedszkole Miejskie nr 231 w Łodzi to wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta. Życzymy miłego „zwiedzania”.

Nasze przedszkole - fotogaleria

Zajęcia otwarte dla dzieci z rocznika 2021

Serdecznie zapraszamy na zajęcia otwarte dla dzieci z rocznika 2021 kandydujące do przedszkola, które odbędą się:

03.04 w grupie II godz. 9:30

10.04 w grupie I godz. 9:30

17.04 w grupie II godz. 9:30

Przekaż 1,5% podatku

Nasze przedszkole kontynuuje udział w akcji prowadzonej przez Fundację Studencką Młodzi – Młodym polegającej na wspieraniu placówek poprzez przekazanie 1,5%podatku. Zachęcamy wszystkich rodziców i znajomych. Zebrane fundusze pozwolą doposażyć naszą placówkę. Poniżej znajdują się wizytówki z dokładną informacją o numerze KRS i celu szczegółowym:
Podczas wypełniania formularza PIT wpisz
KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy
PM 231 W ŁODZI 3657

Wyniki konkursu pt. „Moja ulubiona postać bajkowa Se-Ma-Fo-Ra”

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać bajkowa Se-Ma-Fo-Ra”. Wśród nadesłanych prac wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki oraz przyznano po trzy wyróżnienia.

W kategorii 3-4 latki:
1 miejsce -Maja Sosnowska
2 miejsce – Leon Nowaczyk
3 miejsce – Klara Bajszczak

Wyróżnienia otrzymali:
Anna Rosiecka
Rozalia Bałut
Lena Banasik

W kategorii 5-6 latków:
1 miejsce – Piotr Kamiński
2 miejsce – Wiktoria Kostrzewska
3 miejsce – Celina Woźnicka

Wyróżnienia otrzymali:
Mikołaj Kwaśniewski
Zuzanna Kuśmierczyk
Julia Kośka

Podczas rozstrzygnięcia konkursu, przed zaproszonymi gośćmi wystąpiły dzieci z grupy XI z bajką „Piotruś i wilk”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dyplomy i nagrody rzeczowe odbierać można osobiście z Przedszkola Miejskiego nr 231 w Łodzi u Pani Beaty do końca roku kalendarzowego 2023.

Wystawa nadesłanych prac.

Akcja ,,Polska stolica recyklingu"

akcja ,,Polska stolica recyklingu"eko zwrot z kodeminstrukcja wysyłki eko zwrotu

Zaproszenie na obchody 600 - lecia Łodzi

600 lecie Łodzi

Narodowy Program Czytelnictwa

Nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na 2023 rok. Program realizowany będzie od 1 września. Zakupione zostaną książki o wartości 3090zł oraz realizowane będą działania promujące i wspierające rozwój czytelnictwa wśród dzieci – 660zł. Wartość wparcia 3750 zł, w tym 750 zł wkład własny. O szczegółach poinformujemy we wrześniu.

Huggy Wuggy

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na niebieską maskotkę.

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Uczniowie, a nawet przedszkolaki, coraz częściej zaczynają naśladować postać z gry Huggy Wuggy, jej agresywne zachowania.

Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy… W którym postacie giną w brutalny sposób po przegranej w dziecięcej grze. A to tylko dwa najmodniejsze tytuły ostatnimi czasy w oceanie niewłaściwych treści w internecie.

„Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu. Co małe dzieci mają zrobić z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności? Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką, kiedy wciąż uczą się radzić z emocjami wywołanymi porażką w grze z rówieśnikiem?”

Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać.

Zachęcamy do zapoznania się z tym, co otacza nasze dzieci:

Wirtualny spacer po przedszkolu

Drodzy Rodzice,

corocznie organizowaliśmy dzień otwarty, abyście mogli Państwo obejrzeć nasze przedszkole. W tym roku sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na zorganizowanie takiego spotkania. Dlatego wychodząc Państwu naprzeciw, zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu.

Pokazujemy w nim przede wszystkim sale dydaktyczne, których oprawa i wyposażenie mają dla rodziców kluczowe znaczenie. Prezentujemy także wygląd innych pomieszczeń, takich jak: kino, sale gimnastyczne, jadalnia, ogród oraz teren wokół placówki.

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego filmu – liczymy, że chociaż w części pozwoli on na bliższe zapoznanie się z naszym przedszkolem.

Wirtualny spacer po przedszkolu